Běžecké boty
Nejprodávanější produkty
Běžecké boty od světových značek Salomon, On, Hoka nebo Under Armour pro běh v terénu i na silnici. Objevte pánské běžecké boty a dámské běžecké boty, které spojuje osvědčená kvalita, použití moderních technologií a atraktivní design. Ať už vyrazíte na lesní stezky nebo na závod, vsaďte na běžecké boty, které vám dodají jistotu na každém kroku.
Trailové běžecké boty se díky speciální podrážce dokážou zakousnout do nejnáročnějšího terénu a podržet vás na stezkách mimo zpevněný povrch. Běžecké boty Salomon z řady Cross jsou speciálně navrženy do měkkého a blátivého terénu.
Silniční běžecké boty jsou stvořené pro asfaltové a betonové povrchy a vynikají lehkostí a vysokým tlumením. Vybírejte mezi objemovými i výkonnostními modely. Dopřejte svým nohám a kloubům maximální oporu a stabilitu.
Univerzální běžecké boty spojují to nejlepší ze silničních a trialových bot – dostatečné tlumení se stabilitou v různorodém terénu. Mezipodešev zajišťuje dostatečné tlumení otřesů. Pokud běháte na kombinovaných površích, univerzální běžecké boty jsou jasná volba.
FAQ: Co vás nejčastěji zajímá?
Jak vybrat běžecké boty
Při výběru obuvi pro běh je potřeba brát v úvahu povrch, po kterém budeme nejčastěji běhat a také styl běhu – zda se v botách chystáme na objemový trénink, nebo rychlostní závod. Každý typ běžecké obuvi – trailové, silniční nebo univerzální – mají svá specifika a nezaměnitelné vlastnosti, které nám pomáhají dosáhnout těch nejlepších výsledků a zároveň chránit naše zdraví. Přečtěte si více jak vybrat běžecké boty do blátivého terénu nebo jak vybrat silniční běžecké boty.
Velikosti běžeckých bot
Jak vybrat správnou velikost běžeckých bot? Velikost běžeckých bot by měla být o půl až jedno číslo větší, než je tomu u bot volnočasových. Chodidlo přibližně po 5 km běhu začíná otékat, proto potřebuje dostatek prostoru, aby se předešlo otlakům a puchýřům. Nezapomeňte na toto pravidlo také v případě seběhů, kdy dochází k zvýšenému kontaktu v přední části nohy. Zároveň také platí, že bota nesmí být příliš velká, aby se chodidlo v botě nepohybovalo a nedocházelo k tření, které způsobuje puchýře.
Jak se starat o běžecké boty
Po běhu zbavíme boty nečistot šetrným způsobem – vodou a hadříkem. Při větším znečištění je můžeme osprchovat. V žádném případě nepereme obuv v pračce a k čištění nepoužíváme agresivní čisticí prostředky. Důležitou zásadou je používat boty k účelu, na který jsou stvořené.
Jakou životnost mají běžecké boty
Každá běžecká bota má omezenou životnost, protože při používání dochází k opotřebení pěny v podrážce. Přibližná životnost běžeckých bot je +- 700 km. Skutečná životnost se odvíjí od hmotnosti běžce, stylu běhu i typu došlapu. Doporučujeme vyměnit boty po cca 1000 km, protože už neplní svůj účel a nemají návratnost energie, kterou měly na začátku. Pokud běháte 3 krát týdně 5 km, běžecké boty vám vydrží cca 1 rok.